Onneksi olkoon
Onneksi olkoon kaikille teille, jotka olette kanssamme kulkeneet matkan halki Raamatun. Aloitimme vuoden 2007 alussa, joten ensimmäisinä mukaan tulleet ovat päässeet päämäärään. Uskon, että matka on ollut antoisa. Aivan alusta saakka olemme saaneet palautetta siitä, kuinka Raamattu on monta kertaa yllättänyt. Haluamme mielellämme kuulla millaisia kokemuksia teillä on lukemisesta. Palautteet voi lähettää osoitteeseen
Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen
.
Matka jatkuu ja niin myös radio-ohjelmat Deissä torstaisin klo 18.30. Hyvää tapaa ei kannata hylätä. Raamattu on sellainen elämän leipä, jota on syytä nauttia jatkuvasti. Voit siis saman tien lähteä uudelle kierrokselle. On varmaa, että Raamatusta löytyy aina uutta ja tarpeellista.
Kerro myös muille lukuohjelmasta. Uudet lukijat ovat jatkuvasti tervetulleita.
Toivotan Taivaan Isän runsaasti siunaamaa matkaa halki Raamatun Timo Junkkaala
 |
Pölyttyykö Raamattusi hyllyssä? Alkavatko Jaakobin poikien nimet hämärtyä mielestä? Mitä olikaan taivaasta satanut, mannaako? Oletko aina hypännyt Vanhan testamentin profeettojen yli? Tuleeko mieleen, mitä Paavali kirjoitti kirjeissään? Olisiko aika lähteä matkalle Raamattuun?
Mikä on Matka halki Raamatun?
Kutsumme Sinut mukaan Matka halki Raamatun –kampanjaan ja sukeltamaan Raamatun maailmaan ja sen sanomaan. Näiltä sivuilta löydät Raamatun opiskelua tukevaa materiaalia, keskustelua Raamatun vaikeista kohdista, Radio Deissä kuunneltavia ohjelmia sekä tietoja tapahtumista seurakunnissa ja Raamattuopistossa.
Tervetuloa Jumalan Sanan pariin!
|
|
|
Viimeksi päivitetty 01.02.2010 18:37 |