Suomen Raamattuopiston päivätilaisuus
Sunnuntaina 11.1.2026 klo 14:00
Matias Kuutti, Jarmo Kuronen
Suomen Raamattuopisto, Mikkelin tuomiokirkkoseurakunta, Lähetysyhdistys Kylväjä ja Step-opintokeskus järjestävät yhdessä päivätilaisuuden. Raamatun opetusta keskeisistä aiheista, yhdessäoloa, laulua ja kahvittelua. Tervetuloa!
Lisätiedot
Ovet ovat avoinna kaikille. Tapahtumaan ei tarvitse ilmoittautua etukäteen. Kahvia tarjoillaan ennen tilaisuutta klo 13.30 alkaen. Tapahtumassa on myynnissä kristillisiä kirjoja. Keräämme vapaaehtoisen lahjoituksen Etelä-Savon Raamattuopiston toiminnan tukemiseksi.
Tapahtumassa mukana mm.

Osoite
Mikkelin seurakuntakeskus, RistimäkisaliSavilahdenkatu 20, 50100 MIKKELI
Sunnuntaina 11.1.
| 14:00 | Päivätilaisuus |
Aloitamme ”Me uskomme” -nimisen luentosarjan, jossa käsitellään erilaisia teemoja. Puhuja: Etelä-Savon julistustyön uusi aluejohtaja Matias Kuutti ja yhteistyössä Kylväjältä Jarmo Kuronen. ● Kahvitarjoilu klo 13.30–14.00. ● Raamattuopetus ja kirjamyynti klo 14.00–15.30. |
