Sinulle, joka kaipaat kuuntelijaa

Sielunhoitajamme palvelevat jumalanpalvelusyhteisöissämme

Työntekijämme ja koulutetut sielunhoitajamme ovat valmiita palvelemaan jumalanpalvelustemme yhteydessä kaikissa toimintakeskuksissamme ja tilaisuuksissa.

Aluetyöntekijämme palvelevat

Raamattuopiston julistustyöntekijät eri puolilla Suomea odottavat yhteydenottoasi. Ota rohkeasti yhteyttä!

Juha Hasanen

aluejohtaja, pastori (Etelä-Karjala ja Etelä-Savo)
p. 044 516 7250
juha.hasanen@sro.fi

Petri Kortelahti

julistustyön johtaja, pastori
p. 050 413 1339
p. 09 5123 9195
petri.kortelahti@sro.fi

Kari Kuusisto

aluejohtaja (Pirkanmaa ja Kanta-Häme)
p. 09 51239 134
p. 050 590 8975
kari.kuusisto@sro.fi

Jouko Malinen

aluejohtaja (Pohjois-Karjala ja Kainuu)
p. 09 5123 9194
p. 050 516 4743
jouko.malinen@sro.fi

Anneli Montonen

aluetyöntekijä, diakoni (Keski-Suomi)
p. 040 963 7350
p. 050 535 7224
anneli.montonen@sro.fi

Jari Nordman

aluejohtaja, rovasti (Kymenlaakso ja Päijät-Häme)
p. 040 451 6782
jari.nordman@sro.fi

Lasse Pesu

aluejohtaja, pastori (Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa ja Keski-Pohjanmaa)
p. 040 451 8058
Lasse.Pesu@sro.fi

Mika Pouke

aluejohtaja, pastori (Pohjois-Pohjanmaa ja Lappi)
p. 040 563 0172
Mika.Pouke@sro.fi

Anna Pöyhönen

Musiikkisihteeri
p. 050 525 3195
anna.poyhonen@sro.fi

Esa Ryynänen

p. 0400737746
ryynanen.esa@gmail.com

Pietari Savolainen

Musiikkievankelista
p. 045 340 5393
pietari.savolainen@sro.fi

Aino Viitanen

aluejohtaja (Keski-Suomi)
p. 040 761 6293
aino.viitanen@sro.fi

Juha Vähäsarja

metropolialueen johtaja, pastori
p. 09 5123 9150
p. 040 720 5612
juha.vahasarja@sro.fi