pos-sro2-top4
pos-sro2-top5

Suomen Raamattuopiston Säätiön
Julistustoiminta

PL 15, 02701 Kauniainen
Helsingintie 10, Kauniainen
p. 09 512 3910
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.


Akonniemi Marja-Terttu

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Pohjanmaa)
p. 0400 864 758
marja-terttu.akonniemi@kuusnetikka.fi
Tue Marja-Tertun työtä lahjoituksella

Barck Pekka

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 0400 901 622
pekkabarck@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Pekan työtä lahjoituksella

Hiltunen Pentti

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 050 5817093
p. 050 581 70 93
pentti-hiltunen@live.fi

Hokkanen Jussi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 050 1903
jussi_hokkanen@hotmail.com
Liity lähettäjäksi

Huuskonen Mikko

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 045 265 6573
mikko.huukosnen@netti.fi

Jokela Mirja

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Keski-Suomi)
p. 050 590 3880
mphjokela@gmail.com

Jutila Kari

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 041 439 0127
jutila.kari25@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Karin työtä lahjoituksella

Kallio Antero

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 050 511 8996
kallio.antero@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tue Anteron työtä lahjoituksella

Karvinen Ismo

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 040 574 9094
ismokarvinen09@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Ismon työtä lahjoituksella

Karvinen Kaija

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Päijät-Häme)
p. 050 597 4987
kaija.maria.k@gmail.com
Liity lähettäjäksi

Kivelä Jussi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Satakunta)
p. 044 975 6442
jussi.kivelas3@gmail.com

Kivimäki Jukka

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 09 8593692
p. 050 303 3624
jukka.kivimaki@omnia.fi
Tue Jukan työtä lahjoituksella

Kortelainen Pasi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 040 073 7941
pulsatilla@elisanet.fi

Koskela Jouni

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, perhe- ja avioparityö (Uusimaa)
p. 050 412 0720
eijajajouni@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Jounin työtä lahjoituksella

Koskela Eija

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, perhe- ja avioparityö (Uusimaa)
p. 050 412 0710
eijajajouni@gmail.com
Tue Eijan työtä lahjoituksella

Kujala Mia

vapaaehtoinen julistustyöntekijä
p. 040 938 6789
miamkujala@gmail.com

Kytöjoki Kyösti

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, laulaja (Keski-Suomi)
p. 040 728 4852
kyti.ky@hotmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Kyöstin työtä lahjoituksella

Laakkonen Pirkko

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 013-551060
p. 0500-297 268
pirkkoannelilaakkonen@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin

Lammi Sinikka

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa)
p. 050 349 8933
sinikka.lammi@netikka.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Sinikan työtä lahjoituksella

Leppiniemi Pauli

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjanmaa)
p. 06 477 0573
p. 050 349 8310
leppiniemi.pauli@netikka.fi

Letonsaari Reino

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Savo)
p. 0500 351 670
reino.letonsaari@sro.fi

Louhivaara Leo

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, Valtakunnallinen musiikkityö
p. 050 321 2890
leo.louhivaara@sekl.fi

Luostarinen Keijo

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Savo)
p. 0500 925 210
keijo.luostarinen@elisanet.fi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Keijon työtä lahjoituksella

Mäkelä Heikki

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Keski-Suomi)
p. 040 079 8843
heikkikmakela@gmail.com

Myyryläinen Raimo

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, Pohjois-Savo
p. 041 707 1019

Niva Jari

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 0500278456
jari.niva@gmail.com
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Jarin työtä lahjoituksella

Öhberg Antero


p. 09 3235 447
p. 040 533 5370
antero.ohberg@luukku.com
Tue Anteron työtä lahjoituksella

Ohra-aho Mikko

musiikkiryhmä Palsami
p. 050 313 8308
ryt.mikko@suomi24.fi
Tue Mikon työtä lahjoituksella

Olkkonen Pentti


p. 09 594 003
p. 040 524 3736
penttio@luukku.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Pentin työtä lahjoituksella

Pietikäinen Lauri


p. 044 533 4401
lauri.pietikainen@evl.fi

Pietiläinen Arto

musiikkiryhmä Palsami
p. 050 588 5334
lintu.viita@tintti.net
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Arton työtä lahjoituksella

Pirttiaho Jaakko

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä
p. 050 338 5116

Liity lähettäjäksi
Tue Jaakon työtä lahjoituksella

Pokka Tapio


p. 044 021 0111
tapio.pokka@gmail.com
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Tapion työtä lahjoituksella

Pokka Säde


p. 044 021 0112
sade.pokka@gmail.com
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Säteen työtä lahjoituksella

Punto Tomas


p. 09 803 4024
p. 050 5650786
tomas.punto@iki.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Tomaksen työtä lahjoituksella

Ruha Anna

Inkerin kirkon lapsi- ja nuorisotyö nimikkolähetti
p. 050 436 5444
anna.ruha@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Annan työtä lahjoituksella

Sankamo Juho

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä
p. 095 123 9187
p. 040 671 2145

Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Juhon työtä lahjoituksella

Seppänen Juhani


p. 040 558 5187
juhani.seppanen@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Juhanin työtä lahjoituksella

Smeds Terhi


p. 0400 554 990
terhi.smeds@outlook.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Terhin työtä lahjoituksella

Smeds Pentti


p. 040 526 5352
pentti.smeds@windowslive.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Pentin työtä lahjoituksella

Sorsa Kalle


p. 0400 418 131
kas@verhoomosorsa.fi
Tätä tarjoan seurakuntiin

Tassia Mikko


p. 040 551 5016
mikkotassia@hotmail.com

Tuohioja Pauli

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. +358500603786
p. +358500603786
pauli.tuohioja@gmail.com

Tuomala Hannu


p. 050 351 0827
hannu.tuomala@pp.inet.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Hannun työtä lahjoituksella

Tuomala Marketta


p. 050 570 0429
marketta.tuomala@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Marketan työtä lahjoituksella

Vauromaa Pekka


p. 040 5377 739
pekka.vauromaa@kolumbus.fi
Tue Pekan työtä lahjoituksella

Waris Pentti

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 050 523 3890
pwaris@saunalahti.fi

pos-sro2-right
  •  
  • Tykkää meistä Facebookissa!