pos-sro2-top4
pos-sro2-top5

Suomen Raamattuopisto

PL 15, 02701 Kauniainen
Helsingintie 10, Kauniainen
p. 09 512 3910
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Opintotoimisto palvelee ma–pe klo 9–15.

Opettajat

Vähäsarja Juha

Raamattuopiston rehtori
p. 09 5123 9150
p. 040 720 5612
juha.vahasarja@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Juhan työtä lahjoituksella

Auvinen Tuomas

Musiikkilinjan opettaja, opintovapaalla
tuomas.auvinen@sro.fi

Halén Matti

Teatterilinjan opettaja
p. 09 5123 9146
matti.halen@sro.fi

Ijäs Niko

Urheilulinjan opettaja
p. 09 5123 9147
niko.ijas@sro.fi
Tue urheilulinjan työtä lahjoituksella

Kangas Veli-Pekka

Musiikkilinjan opettaja
p. 050 358 0237
veli-pekka.kangas@sro.fi
Tue musiikkilinjan työtä lahjoituksella

Korhonen Mikko

vs. kanttori
mikko.korhonen@sro.fi

Kujala Veli-Matti

Opistokappalainen, Raamattuopiston opettaja, TM
p. 09 5123 9119
p. 040 450 8744
veli-matti.kujala@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Veli-Matin työtä lahjoituksella

Lamminmäki Elina

projektipäällikkö
p. 040 451 6781
elina.lamminmaki@sro.fi

Liiri Jenni-Kristiina

kanttori, toimivapaalla
p. 050 381 4279.
jenni-kristiina.liiri@sro.fi

Marjokorpi Santeri

Avoimen Raamattukoulun vastaava opettaja
p. 050 381 4288
santeri.marjokorpi@sro.fi
Tue Avoimen Raamattukoulun työtä lahjoituksella

Marttila Marja-Kaarina

vararehtori, TM, lehtori, maahanmuuttajakoulutuksesta vastaava
p. 09 5123 9129
p. 045 650 4785
marja-kaarina.marttila@sro.fi
Tue Kristittynä Suomessa -linjan työtä lahjoituksella

Nikula Mikko

Musiikkilinjan vastaava opettaja
p. 0500 689 662
mikko.nikula@sro.fi
Tue musiikkilinjan työtä lahjoituksella

Orava Hanna-Maria

Nuorten raamattulinjan vastaava opettaja
p. 09 5123 9115
p. 040 455 5596
hanna-maria.orava@sro.fi
Tue nuorten raamattulinjan työtä lahjoituksella

Timperi Kaisa

projektityöntekijä
p. 040 905 2235

Vihanto Mira

Raamattuopiston opettaja
p. 09 5123 9139
p. 040 450 8746
mira.vihanto@sro.fi
Tue sielunhoitolinjan työtä lahjoituksella

Opintotoimisto

Särkelä Outi

kurssisihteeri
p. 09 5123 9124
outi.sarkela@sro.fi

Keittiö, kiinteistö ja majoitus

Keittiö p. 09 5123 9142
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Heqazy Mohamed

kokki

Myllys Anja

kokki

Renko Terttu-Kaarina

emäntä
p. 09 5123 9138
terttu-kaarina.renko@sro.fi

Saikkonen Matti

kiinteistönhoitaja
p. 050 402 1455
matti.saikkonen@sro.fi

Saikkonen Anneli

vierasemäntä
p. 09 5123 9141
p. 050 302 4216
anneli.saikkonen@sro.fi

Sun Jian Ping

kokki

pos-sro2-right
  •  
  • Tykkää meistä Facebookissa!