Henkilöstö A - Ö

Suomen Raamattuopisto

PL 15, 02701 KAUNIAINEN
Helsingintie 10, Kauniainen

p. 09 512 3910

Heidi Flytström

laskuttaja
heidi.flytstrom@sro.fi

Juha Hasanen

aluejohtaja, pastori (Etelä-Karjala ja Etelä-Savo)
p. 044 516 7250
juha.hasanen@sro.fi

Ilkka Hyövälti

Talousjohtaja
p. 09 5123 9123
p. 040 455 9023
ilkka.hyovalti@sro.fi

Eetu Iljamo

Varainhankinnan koordinaattori
p. 050 473 4688
eetu.iljamo@sro.fi

Anna-Maija Järvelin

Emäntä (vuokatinranta)
p. 08 619 4718
anna-maija.jarvelin@vuokatinranta.fi

Veli-Pekka Kangas

Musiikkilinjan opettaja
p. 050 470 8844
veli-pekka.kangas@sro.fi

Tiina Karlsson

nuorisotyön johtaja
p. 09 5123 9131
p. 040 566 3411
Tiina.Karlsson@sro.fi

Petri Kortelahti

julistustyön johtaja, pastori
p. 050 413 1339
p. 09 5123 9195
petri.kortelahti@sro.fi

Veli-Matti Kujala

Raamattuopiston vararehtori, Avoimen raamattukoulun vastaava opettaja
p. 09 5123 9119
p. 040 450 8744
Veli-Matti.Kujala@sro.fi

Ilari Kärki

Jatkis - oppivelvollisten linjan vastaava opettaja
p. 050 570 2838
ilari.karki@sro.fi

Elina Lamminmäki

hallinto- ja henkilöstöpäällikkö
p. 040 451 6987
p. 09 5123 9158
elina.lamminmaki@sro.fi

Kai Lappalainen

viestintäjohtaja, pastori
p. 09 5123 9157
kai.lappalainen@sro.fi

Pauliina Laurinolli

asiakaspalveluvastaava
p. 09 5123 9126
pauliina.laurinolli@sro.fi

Martti Leinonen

Tekninen isännöitsijä
p. 050 573 5733
martti.leinonen@sro.fi

Auli Levonen

Kirjanpitäjä
p. 09 5123 9118
p. 040 450 6967
auli.levonen@sro.fi

Timo Liiri

nuorisopastori
p. 09 5123 9133
p. 040 455 3559
Timo.Liiri@sro.fi

Jenni-Kristiina Liiri

kanttori, avioliittotyön ja Kauniaisten jumalanpalvelusyhteisön teologi
p. 050 381 4279
jenni-kristiina.liiri@sro.fi

Maria Lyskova

suomen opettaja
p. 09 5123 9128
p. 050 437 0772
maria.lyskova@sro.fi

Jouko Malinen

aluejohtaja (Pohjois-Karjala ja Kainuu)
p. 09 5123 9194
p. 050 516 4743
jouko.malinen@sro.fi

Marja-Kaarina Marttila

Suomen Raamattuopiston rehtori
p. 09 5123 9129
p. 045 650 4785
marja-kaarina.marttila@sro.fi

Mikko Nikula

Musiikkilinjan vastaava opettaja
p. 050 068 9662
mikko.nikula@sro.fi

Jari Nordman

eläk. 1.7.2024 alkaen, aluejohtaja, rovasti (Kymenlaakso ja Päijät-Häme)
p. 040 451 6782
jari.nordman@sro.fi

Hanna-Maria Orava-Niskala

Nuorten Raamatun peruskurssin vastaava opettaja
p. 09 5123 9115
p. 040 455 5596
hanna-maria.orava@sro.fi

Ilja Patrushev

Ict
p. 050 381 3014
p. 09 5123 9114
ilja.patrushev@sro.fi

Lasse Pesu

aluejohtaja, pastori (Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa ja Keski-Pohjanmaa)
p. 040 451 8058
Lasse.Pesu@sro.fi

Anne Pohtamo-Hietanen

Evankelista/naistyön koordinaattori
p. 040 044 6660
anne.pohtamo@sro.fi

Mika Pouke

aluejohtaja, pastori (Pohjois-Pohjanmaa ja Lappi)
p. 040 563 0172
Mika.Pouke@sro.fi

Anna Pöyhönen

Musiikkisihteeri
p. 050 525 3195
anna.poyhonen@sro.fi

Irma Rajakangas

toimistosihteeri
p. 09 5123 9152
irma.rajakangas@sro.fi

Merja Rantala

Opintosihteeri
p. 09 5123 9124
p. 050 381 4311
Merja.Rantala@sro.fi

Anneli Saikkonen

vierasemäntä
p. 09 5123 9141
p. 050 302 4216
Anneli.Saikkonen@sro.fi

Matti Saikkonen

Kiinteistönhoitaja
p. 050 402 1455
matti.saikkonen@sro.fi

Marjan Sarsenbaeva-Mustajärvi

Talousaassistentti, palkanlaskija
p. 050 479 2002
marjan.sarsenbaeva@sro.fi

Pietari Savolainen

Musiikkievankelista
p. 045 340 5393
pietari.savolainen@sro.fi

Jussi Seppälä

Kristittynä Suomessa -linjan vastaava opettaja
p. 09 5123 9168
p. 050 381 4288
jussi.seppala@sro.fi

Neslyn Sequeira

Kiinteistön iltavalvoja
neslyn.sequeira@sro.fi

Annasara Toivanen

suomen opettaja, Polku korkeakouluopintoihin linjan vastaava opettaja
p. 09 51239 137
annasara.toivanen@sro.fi

Taneli Törölä

graafikko, markkinointisuunnittelija
p. 040 417 6841
taneli.torola@sro.fi

Lauri Vartiainen

toiminnanjohtaja, pastori
p. 040 451 6300
p. 09 5123 9189
lauri.vartiainen@sro.fi

Sari-Anne Vauhkonen

asiakaspalvelu- ja myyntipäällikkö (Vuokatinranta)
p. 050 340 0062
sari-anne.vauhkonen@vuokatinranta.fi

Aino Viitanen

Alueellinen puhuja (Keski-Suomi), Radioraamattupiiri, OlenNainen
p. 040 761 6293
aino.viitanen@sro.fi

Petri Vähäsarja

Toimituspäällikkö, toimittaja
p. 09 5123 9154
p. 040 455 5597
petri.vahasarja@sro.fi

Kirsi Väisänen

Emäntä
p. 040 455 3557
kirsi.vaisanen@sro.fi

Iida Välimaa

Opintosihteeri assistentti
p. 050 592 5806
iida.valimaa@sro.fi