Henkilöstö A - Ö

Suomen Raamattuopisto

PL 15, 02701 KAUNIAINEN
Helsingintie 10, Kauniainen

p. 09 512 3910

Siavash Ariamehr

Kokki
siavash.ariamehr@sro.fi

Tuomas Auvinen

Musiikkilinjan opettaja (toimivapaalla)
p. 09 5123 9149
p. 050 476 9967
tuomas.auvinen@sro.fi

Christer Fallström

kehittämisjohtaja
p. 050-4793008
christer.fallstrom@sro.fi

Heidi Flytström

laskuttaja
heidi.flytstrom@sro.fi

Juha Hasanen

aluejohtaja, pastori (Etelä-Karjala ja Etelä-Savo)
p. 044 516 7250
juha.hasanen@sro.fi

Ilkka Hyövälti

talousjohtaja
p. 09 5123 9123
p. 040 455 9023
ilkka.hyovalti@sro.fi

Eetu Iljamo

varainhankinnan koordinaattori
p. 050 473 4688
eetu.iljamo@sro.fi

Anna-Maija Järvelin

emäntä (Vuokatinranta)
p. 08 619 4718
anna-maija.jarvelin@vuokatinranta.fi

Veli-Pekka Kangas

Musiikkilinjan opettaja
p. 050 470 8844
veli-pekka.kangas@sro.fi

Ilari Kärki

Jatkis - oppivelvollisten linjan vastaava opettaja
p. 0505702838
ilari.karki@sro.fi

Tiina Karlsson

nuorisotyön johtaja
p. 09 5123 9131
p. 040 566 3411
tiina.karlsson@sro.fi

Petri Kortelahti

julistustyön johtaja, pastori
p. 09 5123 9195
p. 050 413 1339
petri.kortelahti@sro.fi

Veli-Matti Kujala

Raamattuopiston vararehtori, Avoimen raamattukoulun vastaava opettaja
p. 09 5123 9119
p. 040 450 8744
veli-matti.kujala@sro.fi

Kari Kuusisto

aluejohtaja (Pirkanmaa ja Kanta-Häme)
p. 09 51239 134
p. 050 590 8975
kari.kuusisto@sro.fi

Elina Lamminmäki

hallinto- ja henkilöstöpäällikkö
p. 09 5123 9158
p. 040 451 6987
elina.lamminmaki@sro.fi

Kai Lappalainen

viestintäjohtaja, pastori
p. 09 5123 9157
kai.lappalainen@sro.fi

Pauliina Laurinolli

asiakaspalveluvastaava
p. 09 5123 9126
pauliina.laurinolli@sro.fi

Martti Leinonen

tekninen isännöitsijä
p. 050 573 5733
martti.leinonen@starlogistics.fi

Auli Levonen

kirjanpitäjä
p. 09 5123 9118
p. 040 450 6967
auli.levonen@sro.fi

Jenni-Kristiina Liiri

kanttori, avioliittotyön ja Kauniaisten jumalanpalvelusyhteisön teologi
p. 050 381 4279.
jenni-kristiina.liiri@sro.fi

Timo Liiri

nuorisopastori
p. 09 5123 9133
p. 040 455 3559
timo.liiri@sro.fi

Maria Lyskova

suomen opettaja
p. 09 5123 9128
p. 0504370772
maria.lyskova@sro.fi

Sirpa Mäkelä

palkanlaskija
p. 09 5123 9125
sirpa.makela@sro.fi

Jouko Malinen

aluejohtaja (Pohjois-Karjala ja Kainuu)
p. 09 5123 9194
p. 050 516 4743
jouko.malinen@sro.fi

Marja-Kaarina Marttila

Suomen Raamattuopiston rehtori
p. 09 5123 9129
p. 045 650 4785
marja-kaarina.marttila@sro.fi

Anneli Montonen

aluetyöntekijä, diakoni (Keski-Suomi)
p. 040 963 7350
p. 050 535 7224
anneli.montonen@sro.fi

Kristiina Niemelä

projektipäällikkö, Lohtua läsnäolosta -hanke
p. 040 451 6781
kristiina.niemela@sro.fi

Mikko Nikula

Musiikkilinjan vastaava opettaja
p. 0500 689 662
mikko.nikula@sro.fi

Jari Nordman

aluejohtaja, rovasti (Kymenlaakso ja Päijät-Häme)
p. 040 451 6782
jari.nordman@sro.fi

Hanna-Maria Orava-Niskala

Nuorten Raamatun peruskurssin vastaava opettaja
p. 09 5123 9115
p. 040 455 5596
hanna-maria.orava-niskala@sro.fi

Ilja Patrushev

ICT-suunnittelija
p. 09 5123 9114
ilja.patrushev@sro.fi

Lasse Pesu

aluejohtaja, pastori (Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa ja Keski-Pohjanmaa)
p. 040 451 8058
lasse.pesu@sro.fi

Ritva Pihlaja

vanhustyön asiantuntija, geronomi Lohtua läsnäolosta-hanke
p. 050 437 0892
ritva.pihlaja@sro.fi

Anne Pohtamo-Hietanen

Evankelista/naistyön koordinaattori
p. 0400-44 66 60
anne.pohtamo@sro.fi

Mika Pouke

aluejohtaja, pastori (Pohjois-Pohjanmaa ja Lappi)
p. 040 563 0172
mika.pouke@sro.fi

Anna Pöyhönen

Musiikkisihteeri
p. 050 525 3195
anna.poyhonen@sro.fi

Irma Rajakangas

toimistosihteeri
p. 09 5123 9152
irma.rajakangas@sro.fi

Merja Rantala

opintosihteeri
p. 09 5123 9124
p. 050 381 4311
merja.rantala@sro.fi

Matti Saikkonen

kiinteistönhoitaja
p. 050 402 1455
matti.saikkonen@sro.fi

Anneli Saikkonen

vierasemäntä
p. 09 5123 9141
p. 050 302 4216
anneli.saikkonen@sro.fi

Pietari Savolainen

Musiikkievankelista
p. 045 340 5393
pietari.savolainen@sro.fi

Jussi Seppälä

Kristittynä Suomessa -linjan vastaava opettaja
p. 09 5123 9168
p. 050 381 4288
jussi.seppala@sro.fi

Neslyn Sequeira

kiinteistön iltavalvoja
neslynbs@yahoo.com

Annasara Toivanen

suomen opettaja, Polku korkeakouluopintoihin linjan vastaava opettaja
p. 09 51239 137
annasara.toivanen@sro.fi

Taneli Törölä

graafikko
p. 040 417 6841
taneli.torola@sro.fi

Juha Vähäsarja

metropolialueen johtaja, pastori
p. 09 5123 9150
p. 040 720 5612
juha.vahasarja@sro.fi

Petri Vähäsarja

toimituspäällikkö, tiedottaja
p. 09 5123 9154
p. 040 455 5597
petri.vahasarja@sro.fi

Kirsi Vaisänen

emäntä
p. 040 455 3557
kirsi.vaisanen@sro.fi

Iida Välimaa

Opintosihteeri Assistentti
p. 050 592 5806
iida.valimaa@sro.fi

Lauri Vartiainen

toiminnanjohtaja, pastori
p. 09 5123 9189
p. 040 451 6300
lauri.vartiainen@sro.fi

Sari-Anne Vauhkonen

asiakaspalvelu- ja myyntipäällikkö (Vuokatinranta)
p. 050 340 0062
sari-anne.vauhkonen@vuokatinranta.fi

Aino Viitanen

aluejohtaja (Keski-Suomi)
p. 040 761 6293
aino.viitanen@sro.fi

Siavash Ariamehr

Kokki
siavash.ariamehr@sro.fi

Tuomas Auvinen

Musiikkilinjan opettaja (toimivapaalla)
p. 09 5123 9149
p. 050 476 9967
tuomas.auvinen@sro.fi

Christer Fallström

kehittämisjohtaja
p. 050-4793008
christer.fallstrom@sro.fi

Heidi Flytström

laskuttaja
heidi.flytstrom@sro.fi

Juha Hasanen

aluejohtaja, pastori (Etelä-Karjala ja Etelä-Savo)
p. 044 516 7250
juha.hasanen@sro.fi

Ilkka Hyövälti

talousjohtaja
p. 09 5123 9123
p. 040 455 9023
ilkka.hyovalti@sro.fi

Eetu Iljamo

varainhankinnan koordinaattori
p. 050 473 4688
eetu.iljamo@sro.fi

Anna-Maija Järvelin

emäntä (Vuokatinranta)
p. 08 619 4718
anna-maija.jarvelin@vuokatinranta.fi

Veli-Pekka Kangas

Musiikkilinjan opettaja
p. 050 470 8844
veli-pekka.kangas@sro.fi

Ilari Kärki

Jatkis - oppivelvollisten linjan vastaava opettaja
p. 0505702838
ilari.karki@sro.fi

Tiina Karlsson

nuorisotyön johtaja
p. 09 5123 9131
p. 040 566 3411
tiina.karlsson@sro.fi

Petri Kortelahti

julistustyön johtaja, pastori
p. 09 5123 9195
p. 050 413 1339
petri.kortelahti@sro.fi

Veli-Matti Kujala

Raamattuopiston vararehtori, Avoimen raamattukoulun vastaava opettaja
p. 09 5123 9119
p. 040 450 8744
veli-matti.kujala@sro.fi

Kari Kuusisto

aluejohtaja (Pirkanmaa ja Kanta-Häme)
p. 09 51239 134
p. 050 590 8975
kari.kuusisto@sro.fi

Elina Lamminmäki

hallinto- ja henkilöstöpäällikkö
p. 09 5123 9158
p. 040 451 6987
elina.lamminmaki@sro.fi

Kai Lappalainen

viestintäjohtaja, pastori
p. 09 5123 9157
kai.lappalainen@sro.fi

Pauliina Laurinolli

asiakaspalveluvastaava
p. 09 5123 9126
pauliina.laurinolli@sro.fi

Martti Leinonen

tekninen isännöitsijä
p. 050 573 5733
martti.leinonen@starlogistics.fi

Auli Levonen

kirjanpitäjä
p. 09 5123 9118
p. 040 450 6967
auli.levonen@sro.fi

Jenni-Kristiina Liiri

kanttori, avioliittotyön ja Kauniaisten jumalanpalvelusyhteisön teologi
p. 050 381 4279.
jenni-kristiina.liiri@sro.fi

Timo Liiri

nuorisopastori
p. 09 5123 9133
p. 040 455 3559
timo.liiri@sro.fi

Maria Lyskova

suomen opettaja
p. 09 5123 9128
p. 0504370772
maria.lyskova@sro.fi

Sirpa Mäkelä

palkanlaskija
p. 09 5123 9125
sirpa.makela@sro.fi

Jouko Malinen

aluejohtaja (Pohjois-Karjala ja Kainuu)
p. 09 5123 9194
p. 050 516 4743
jouko.malinen@sro.fi

Marja-Kaarina Marttila

Suomen Raamattuopiston rehtori
p. 09 5123 9129
p. 045 650 4785
marja-kaarina.marttila@sro.fi

Anneli Montonen

aluetyöntekijä, diakoni (Keski-Suomi)
p. 040 963 7350
p. 050 535 7224
anneli.montonen@sro.fi

Kristiina Niemelä

projektipäällikkö, Lohtua läsnäolosta -hanke
p. 040 451 6781
kristiina.niemela@sro.fi

Mikko Nikula

Musiikkilinjan vastaava opettaja
p. 0500 689 662
mikko.nikula@sro.fi

Jari Nordman

aluejohtaja, rovasti (Kymenlaakso ja Päijät-Häme)
p. 040 451 6782
jari.nordman@sro.fi

Hanna-Maria Orava-Niskala

Nuorten Raamatun peruskurssin vastaava opettaja
p. 09 5123 9115
p. 040 455 5596
hanna-maria.orava-niskala@sro.fi

Ilja Patrushev

ICT-suunnittelija
p. 09 5123 9114
ilja.patrushev@sro.fi

Lasse Pesu

aluejohtaja, pastori (Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa ja Keski-Pohjanmaa)
p. 040 451 8058
lasse.pesu@sro.fi

Ritva Pihlaja

vanhustyön asiantuntija, geronomi Lohtua läsnäolosta-hanke
p. 050 437 0892
ritva.pihlaja@sro.fi

Anne Pohtamo-Hietanen

Evankelista/naistyön koordinaattori
p. 0400-44 66 60
anne.pohtamo@sro.fi

Mika Pouke

aluejohtaja, pastori (Pohjois-Pohjanmaa ja Lappi)
p. 040 563 0172
mika.pouke@sro.fi

Anna Pöyhönen

Musiikkisihteeri
p. 050 525 3195
anna.poyhonen@sro.fi

Irma Rajakangas

toimistosihteeri
p. 09 5123 9152
irma.rajakangas@sro.fi

Merja Rantala

opintosihteeri
p. 09 5123 9124
p. 050 381 4311
merja.rantala@sro.fi

Matti Saikkonen

kiinteistönhoitaja
p. 050 402 1455
matti.saikkonen@sro.fi

Anneli Saikkonen

vierasemäntä
p. 09 5123 9141
p. 050 302 4216
anneli.saikkonen@sro.fi

Pietari Savolainen

Musiikkievankelista
p. 045 340 5393
pietari.savolainen@sro.fi

Jussi Seppälä

Kristittynä Suomessa -linjan vastaava opettaja
p. 09 5123 9168
p. 050 381 4288
jussi.seppala@sro.fi

Neslyn Sequeira

kiinteistön iltavalvoja
neslynbs@yahoo.com

Annasara Toivanen

suomen opettaja, Polku korkeakouluopintoihin linjan vastaava opettaja
p. 09 51239 137
annasara.toivanen@sro.fi

Taneli Törölä

graafikko
p. 040 417 6841
taneli.torola@sro.fi

Juha Vähäsarja

metropolialueen johtaja, pastori
p. 09 5123 9150
p. 040 720 5612
juha.vahasarja@sro.fi

Petri Vähäsarja

toimituspäällikkö, tiedottaja
p. 09 5123 9154
p. 040 455 5597
petri.vahasarja@sro.fi

Kirsi Vaisänen

emäntä
p. 040 455 3557
kirsi.vaisanen@sro.fi

Iida Välimaa

Opintosihteeri Assistentti
p. 050 592 5806
iida.valimaa@sro.fi

Lauri Vartiainen

toiminnanjohtaja, pastori
p. 09 5123 9189
p. 040 451 6300
lauri.vartiainen@sro.fi

Sari-Anne Vauhkonen

asiakaspalvelu- ja myyntipäällikkö (Vuokatinranta)
p. 050 340 0062
sari-anne.vauhkonen@vuokatinranta.fi

Aino Viitanen

aluejohtaja (Keski-Suomi)
p. 040 761 6293
aino.viitanen@sro.fi