Suomen Raamattuopiston puhujat

PL 15, 02701 KAUNIAINEN
Helsingintie 10, Kauniainen

p. 09 512 3910

Alueelliset puhujat

Marja-Terttu Akonniemi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Pohjanmaa)
p. 0400 864 758
marja-terttu.akonniemi@kuusnetikka.fi

Pekka Barck

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 0400 901 622
pekkabarck@gmail.com

Pekka Heiskanen

Ve julistustyöntekijä, rovasti, entinen julistusjohtaja, eläkkeellä
postiatiiossa@gmail.com

Jussi Hokkanen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 050 1903
jussi_hokkanen@hotmail.com

Mikko Huuskonen

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 045 265 6573
mikko.huuskonen@netti.fi

Marianne Jansson

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä TM, entinen Akasia-säätiön työntekijä
p. 050 354 3241
marianne.jansson@akasia.fi

Mirja Jokela

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Keski-Suomi)
p. 050 590 3880
mphjokela@gmail.com

Kari Jutila

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 041 439 0127
jutila.kari25@gmail.com

Antero Kallio

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 050 511 8996
kallio.antero@gmail.com

Ilpo Kari

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa ja Pirkanmaa)
p. 0503391371
ilpo.kari@kolumbus.fi

Ismo Karvinen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 040 574 9094
ismokarvinen09@gmail.com

Jukka Kivimäki

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 09 8593692
p. 050 303 3624
jukka.kivimaki@omnia.fi

Pasi Kortelainen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 040 073 7941
kortelainenpasi2@gmail.com

Jouni Koskela

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, perhe- ja avioparityö (Uusimaa)
p. 050 412 0720
eijajajouni@gmail.com

Eija Koskela

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, perhe- ja avioparityö (Uusimaa)
p. 050 412 0710
eijajajouni@gmail.com

Vuokko Kuokkanen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, Orimattila
p. 040 593 8476
vuokko.kuokkanen@elisanet.fi

Kari Kurka

p. 050 552 1001
kari.kurka@hotmail.com

Pirkko Laakkonen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 013-551060
p. 0500-297 268
pirkkoannelilaakkonen@gmail.com

Sinikka Lammi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa)
p. 050 349 8933
sinikka.lammi@netikka.fi

Riitta Lemmetyinen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä TM, entinen Akasia-säätiön työntekijä
p. 050 300 1616
riitta.lemmetyinen@akasia.fi

Pauli Leppiniemi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjanmaa)
p. 06 477 0573
p. 050 349 8310
leppiniemi.pauli@netikka.fi

Reino Letonsaari

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Savo)
p. 0500 351 670

Leo Louhivaara

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, Valtakunnallinen musiikkityö
p. 050 321 2890
leo.louhivaara@gmail.com

Keijo Luostarinen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Savo)
p. 0500 925 210
keijo.luostarinen@elisanet.fi

Jarmo Makkonen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 040 592 3464
jare.makkonen@gmail.com

Pentti Marttila

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä
p. 045 635 0934
pentti.marttila@kylvaja.fi

Raimo Myyryläinen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, Etelä-Savo
p. 041 707 1019

Jari Niva

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 0500278456
jari.niva@gmail.com

Mikko Ohra-aho

musiikkiryhmä Palsami
p. 050 313 8308
evert.ohra@gmail.com

Pentti Olkkonen

p. 09 594 003
p. 040 524 3736
penttio@luukku.com

Rauno Perälä

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, pastori (Pohjois-Savo)
p. 044 290 2450
peralarauno@gmail.com

Lauri Pietikäinen

p. 044 533 4401
lauri.pietikainen@evl.fi

Arto Pietiläinen

musiikkiryhmä Palsami
p. 050 588 5334
lintu.viita@tintti.net

Tapio Pokka

p. 044 021 0111
tapio.pokka@gmail.com

Säde Pokka

p. 044 021 0112
sade.pokka@gmail.com

Jouko Puhakka

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 044 275 7344
suurinonrakkaus3@gmail.com

Unto Pulkkinen

p. 050 3888 384
unto@multus.fi

Tomas Punto

p. 050 5650786
tomas.punto@iki.fi

Anna Ruha

Inkerin kirkon lapsi- ja nuorisotyö nimikkolähetti
p. 050 436 5444
anna.ruha@gmail.com

Sari Savela

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä
sari.savela@perussanoma.fi

Juhani Seppänen

p. 040 558 5187
juhani.seppanen@sro.fi

Terhi Smeds

p. 0400 554 990
terhi.smeds@outlook.com

Pentti Smeds

p. 040 526 5352
pentti.smeds@windowslive.com

Kalle Sorsa

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä
p. 0400 418 131
kas@verhoomosorsa.fi

Pauli Tuohioja

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. +358500603786
p. +358500603786
pauli.tuohioja@gmail.com

Hannu Tuomala

p. 050 351 0827
tuomalahannu@gmail.com

Marketta Tuomala

p. 050 570 0429
marketta.tuomala@gmail.com

Pekka Vauromaa

p. 040 5377 739
pekka.vauromaa@kolumbus.fi

Pentti Waris

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 050 523 3890
pwarikset@gmail.com

Marja-Terttu Akonniemi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Pohjanmaa)
p. 0400 864 758
marja-terttu.akonniemi@kuusnetikka.fi

Pekka Barck

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 0400 901 622
pekkabarck@gmail.com

Pekka Heiskanen

Ve julistustyöntekijä, rovasti, entinen julistusjohtaja, eläkkeellä
postiatiiossa@gmail.com

Jussi Hokkanen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 050 1903
jussi_hokkanen@hotmail.com

Mikko Huuskonen

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 045 265 6573
mikko.huuskonen@netti.fi

Marianne Jansson

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä TM, entinen Akasia-säätiön työntekijä
p. 050 354 3241
marianne.jansson@akasia.fi

Mirja Jokela

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Keski-Suomi)
p. 050 590 3880
mphjokela@gmail.com

Kari Jutila

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 041 439 0127
jutila.kari25@gmail.com

Antero Kallio

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 050 511 8996
kallio.antero@gmail.com

Ilpo Kari

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa ja Pirkanmaa)
p. 0503391371
ilpo.kari@kolumbus.fi

Ismo Karvinen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 040 574 9094
ismokarvinen09@gmail.com

Jukka Kivimäki

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 09 8593692
p. 050 303 3624
jukka.kivimaki@omnia.fi

Pasi Kortelainen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 040 073 7941
kortelainenpasi2@gmail.com

Jouni Koskela

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, perhe- ja avioparityö (Uusimaa)
p. 050 412 0720
eijajajouni@gmail.com

Eija Koskela

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, perhe- ja avioparityö (Uusimaa)
p. 050 412 0710
eijajajouni@gmail.com

Vuokko Kuokkanen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, Orimattila
p. 040 593 8476
vuokko.kuokkanen@elisanet.fi

Kari Kurka

p. 050 552 1001
kari.kurka@hotmail.com

Pirkko Laakkonen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 013-551060
p. 0500-297 268
pirkkoannelilaakkonen@gmail.com

Sinikka Lammi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa)
p. 050 349 8933
sinikka.lammi@netikka.fi

Riitta Lemmetyinen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä TM, entinen Akasia-säätiön työntekijä
p. 050 300 1616
riitta.lemmetyinen@akasia.fi

Pauli Leppiniemi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjanmaa)
p. 06 477 0573
p. 050 349 8310
leppiniemi.pauli@netikka.fi

Reino Letonsaari

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Savo)
p. 0500 351 670

Leo Louhivaara

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, Valtakunnallinen musiikkityö
p. 050 321 2890
leo.louhivaara@gmail.com

Keijo Luostarinen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Savo)
p. 0500 925 210
keijo.luostarinen@elisanet.fi

Jarmo Makkonen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 040 592 3464
jare.makkonen@gmail.com

Pentti Marttila

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä
p. 045 635 0934
pentti.marttila@kylvaja.fi

Raimo Myyryläinen

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, Etelä-Savo
p. 041 707 1019

Jari Niva

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 0500278456
jari.niva@gmail.com

Mikko Ohra-aho

musiikkiryhmä Palsami
p. 050 313 8308
evert.ohra@gmail.com

Pentti Olkkonen

p. 09 594 003
p. 040 524 3736
penttio@luukku.com

Rauno Perälä

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, pastori (Pohjois-Savo)
p. 044 290 2450
peralarauno@gmail.com

Lauri Pietikäinen

p. 044 533 4401
lauri.pietikainen@evl.fi

Arto Pietiläinen

musiikkiryhmä Palsami
p. 050 588 5334
lintu.viita@tintti.net

Tapio Pokka

p. 044 021 0111
tapio.pokka@gmail.com

Säde Pokka

p. 044 021 0112
sade.pokka@gmail.com

Jouko Puhakka

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 044 275 7344
suurinonrakkaus3@gmail.com

Unto Pulkkinen

p. 050 3888 384
unto@multus.fi

Tomas Punto

p. 050 5650786
tomas.punto@iki.fi

Anna Ruha

Inkerin kirkon lapsi- ja nuorisotyö nimikkolähetti
p. 050 436 5444
anna.ruha@gmail.com

Sari Savela

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä
sari.savela@perussanoma.fi

Juhani Seppänen

p. 040 558 5187
juhani.seppanen@sro.fi

Terhi Smeds

p. 0400 554 990
terhi.smeds@outlook.com

Pentti Smeds

p. 040 526 5352
pentti.smeds@windowslive.com

Kalle Sorsa

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä
p. 0400 418 131
kas@verhoomosorsa.fi

Pauli Tuohioja

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. +358500603786
p. +358500603786
pauli.tuohioja@gmail.com

Hannu Tuomala

p. 050 351 0827
tuomalahannu@gmail.com

Marketta Tuomala

p. 050 570 0429
marketta.tuomala@gmail.com

Pekka Vauromaa

p. 040 5377 739
pekka.vauromaa@kolumbus.fi

Pentti Waris

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 050 523 3890
pwarikset@gmail.com

Paikalliset puhujat

Miika Åfelt

p. 0500 838 744
tyohevoset@tyohevoset.fi

Virpi Bäck

p. 045 249 7975
virpiorama@gmail.com

Pertti Eräpolku

p. 09 290 1368
p. 050 499 0379
pj.erapolku@elisanet.fi

Sari Granqvist

p. 044 572 0002
sarigranqvist@hotmail.com

Timo Hakkarainen

p. 045 807 3100
timo.hakkarainen5@luukku.com

Veera Hankkila

Riitta Harju

p. 040 507 91 82
riti.harju@gmail.com

Tauno Ihalainen

p. 050 3263942
taunoihalainen@hotmail.com

Lauri Järvinen

p. 050 355 7819
late0205@gmail.com

Heikki Juntunen

p. 044 551 1562
hepanteri@gmail.com

Kauko Kovanen

p. 0504121733
kovanenkauko@gmail.com

Aino Liukkonen

p. 015 616 476

Maire Lyytinen

p. 040 827 7119
mairelyytinen1@gmail.com

Aune Matero

p. 040 537 3935
aune.ritva.matero@gmail.com

Maija Mecklin

p. 09 325 4339
p. 050 411 2948
maikmec@hotmail.com

Eila Muhonen

p. 040 595 6655
eila.koti@gmail.com

Sinikka Ojala

p. 050 343 8510
sinikka.ojala@suomi24.fi

Liisa Rantala

p. 040 716 5363
aliisa.rantala@gmail.com

Timo Rantanen

Piirilähetti
p. 040 418 1502
timo.rantanen@abo.fi

Maria Timonen

p. 0440 126 000
timonen.maria@gmail.com

Matti Turunen

piirilähetti
p. 040 757 1481
mattijturunen53@gmail.com

Pirkko Turunen

p. 040 519 7388
pirkkoturunen6@gmail.com

Saija Väätäinen

p. 050 542 9532
saija.vaatainen@jkl.fi

Pirkko Vuolle

p. 040 516 4023
tvuolle@sci.fi

Reijo Wallenius

p. 045 223 3303
reijo.wallenius@outlook.com

Jouni Ylitalo

p. 040 754 1627
jouni.ylitalo@kolumbus.fi

Miika Åfelt

p. 0500 838 744
tyohevoset@tyohevoset.fi

Virpi Bäck

p. 045 249 7975
virpiorama@gmail.com

Pertti Eräpolku

p. 09 290 1368
p. 050 499 0379
pj.erapolku@elisanet.fi

Sari Granqvist

p. 044 572 0002
sarigranqvist@hotmail.com

Timo Hakkarainen

p. 045 807 3100
timo.hakkarainen5@luukku.com

Veera Hankkila

Riitta Harju

p. 040 507 91 82
riti.harju@gmail.com

Tauno Ihalainen

p. 050 3263942
taunoihalainen@hotmail.com

Lauri Järvinen

p. 050 355 7819
late0205@gmail.com

Heikki Juntunen

p. 044 551 1562
hepanteri@gmail.com

Kauko Kovanen

p. 0504121733
kovanenkauko@gmail.com

Aino Liukkonen

p. 015 616 476

Maire Lyytinen

p. 040 827 7119
mairelyytinen1@gmail.com

Aune Matero

p. 040 537 3935
aune.ritva.matero@gmail.com

Maija Mecklin

p. 09 325 4339
p. 050 411 2948
maikmec@hotmail.com

Eila Muhonen

p. 040 595 6655
eila.koti@gmail.com

Sinikka Ojala

p. 050 343 8510
sinikka.ojala@suomi24.fi

Liisa Rantala

p. 040 716 5363
aliisa.rantala@gmail.com

Timo Rantanen

Piirilähetti
p. 040 418 1502
timo.rantanen@abo.fi

Maria Timonen

p. 0440 126 000
timonen.maria@gmail.com

Matti Turunen

piirilähetti
p. 040 757 1481
mattijturunen53@gmail.com

Pirkko Turunen

p. 040 519 7388
pirkkoturunen6@gmail.com

Saija Väätäinen

p. 050 542 9532
saija.vaatainen@jkl.fi

Pirkko Vuolle

p. 040 516 4023
tvuolle@sci.fi

Reijo Wallenius

p. 045 223 3303
reijo.wallenius@outlook.com

Jouni Ylitalo

p. 040 754 1627
jouni.ylitalo@kolumbus.fi