pos-sro2-top4
pos-sro2-top5

lahtisitko tukijaksiErityisen tärkeää toiminnan ylläpitämiselle ja kehittämiselle on rukous ja säännöllinen taloudellinen tuki. Helpoimmin voit antaa tukesi liittymällä lähettäjärenkaseen. Jäsenenä voit tukea yksittäistä työntekijää, työalaa tai vaikkapa rakennus- ja korjaushankkeita.

Eri lähettäjärenkaisiin on jo liittynyt tuhansia lähettäjiä. Mukaan voi tulla milloin vain. Lähettäjien antama tuki käytetään kokonaisuudessaan työn kustannusten kattamiseen. Lähettäjänä saat henkilökohtaisia lähettäjäkirjeitä, joissa kerromme työstämme sekä Ystäväviesti-lehden neljä kertaa vuodessa.

Lisätiedot Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen., p. 09 5123 9152.

Viitenumerot hankkeiden ja työalojen tukemiseen

Katso hankkeiden ja työalojen viitenumerot toiselta sivulta

Tilinumerot

Osuuspankki FI73 5720 2320 1095 43
Danske Bank FI40 8000 1100 0684 11
Nordea FI74 1378 3000 2196 30

Liity lähettäjäksi tai tue työtä kertalahjoituksella verkossa

Näillä työntekijöillämme ja vapaaehtoisillamme (A-Ö) on lähettäjärengas ja/tai mahdollisuus tukea työtä lahjoituksin.

Akonniemi Marja-Terttu

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Pohjanmaa)
p. 0400 864 758
marja-terttu.akonniemi@kuusnetikka.fi
Tue Marja-Tertun työtä lahjoituksella

Barck Pekka

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 0400 901 622
pekkabarck@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Pekan työtä lahjoituksella

Hasanen Juha

aluejohtaja, pastori (Etelä-Karjala ja Etelä-Savo)
p. 044 516 7250
juha.hasanen@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Juhan työtä lahjoituksella

Hokkanen Jussi

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 050 1903
jussi_hokkanen@hotmail.com
Liity lähettäjäksi

Ijäs Niko

Urheilulinjan opettaja
p. 09 5123 9147
p. 050 500 4207
niko.ijas@sro.fi
Tue urheilulinjan työtä lahjoituksella

Ikonen Reijo

Yhteistyöhenkilö
p. 040 573 9210
reijo.ikonen@pp1.inet.fi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Reijon työtä lahjoituksella

Ikonen Markus

nuorisotyöntekijä
p. 09 5123 9136
p. 040 725 2782
markus.ikonen@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Markuksen työtä lahjoituksella

Itkonen Pekka

Yhteistyöhenkilö
p. 050 44 64969
pekka.itkonen@msoynet.com
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Pekan työtä lahjoituksella

Joukainen Peter

yhteistyöhenkilö
p. 050 547 5954

Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Peterin työtä lahjoituksella

Juntunen Pirjo

Vuokatinrannan julistustyöntekijä
p. 050 505 5402
pirjo.juntunen@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Pirjon työtä lahjoituksella

Jutila Kari

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 041 439 0127
jutila.kari25@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Karin työtä lahjoituksella

Kallio Pertti

laulaja. laulajaevankelista, musiikkisihteeri
p. 0400 312 443
pertti.kallio@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Pertin työtä lahjoituksella

Kallio Antero

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pirkanmaa)
p. 050 511 8996
kallio.antero@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tue Anteron työtä lahjoituksella

Kangas Veli-Pekka

Musiikkilinjan opettaja
p. 050 470 8844
veli-pekka.kangas@sro.fi
Tue musiikkilinjan työtä lahjoituksella

Kari Ilpo

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa ja Pirkanmaa)
p. 0503391371
ilpo.kari@kylvaja.fi
Liity lähettäjäksi

Karlsson Tiina

nuorisotyön johtaja
p. 09 5123 9131
p. 040 566 3411
tiina.karlsson@sro.fi
Tue Tiinan työtä lahjoituksella

Karvinen Ismo

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 040 574 9094
ismokarvinen09@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Ismon työtä lahjoituksella

Karvinen Kaija

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Päijät-Häme)
p. 050 597 4987
kaija.maria.k@gmail.com
Liity lähettäjäksi

Kauhanen Jouko

aluetyöntekijä (Pohjois-Savo)
p. 050 577 3780
jouko.kauhanen@hotmail.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Joukon työtä lahjoituksella

Kivimäki Jukka

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Uusimaa)
p. 09 8593692
p. 050 303 3624
jukka.kivimaki@omnia.fi
Tue Jukan työtä lahjoituksella

Kortelahti Petri

julistustyön johtaja
p. 09 5123 9195
p. 050 413 1339
petri.kortelahti@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Petrin työtä lahjoituksella

Koskela Jouni

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, perhe- ja avioparityö (Uusimaa)
p. 050 412 0720
eijajajouni@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Jounin työtä lahjoituksella

Koskela Eija

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, perhe- ja avioparityö (Uusimaa)
p. 050 412 0710
eijajajouni@gmail.com
Tue Eijan työtä lahjoituksella

Kujala Veli-Matti

Raamattuopiston vararehtori, Kristittynä Suomessa -linjan vastaava opettaja
p. 09 5123 9119
p. 040 450 8744
veli-matti.kujala@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Raamattuopiston työtä lahjoituksella

Kytöjoki Kyösti

yhteistyöhenkilö
p. 040 728 4852
kyti.ky@hotmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Kyöstin työtä lahjoituksella

Laakkonen Pirkko

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 013-551060
p. 0500-297 268
pirkkoannelilaakkonen@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin

Lammi Sinikka

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa)
p. 050 349 8933
sinikka.lammi@netikka.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Sinikan työtä lahjoituksella

Liiri Timo

nuorisopastori
p. 09 5123 9133
p. 040 455 3559
timo.liiri@sro.fi
Tue Timon työtä lahjoituksella

Luostarinen Keijo

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Etelä-Savo)
p. 0500 925 210
keijo.luostarinen@elisanet.fi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Keijon työtä lahjoituksella

Malinen Jouko

aluejohtaja (Pohjois-Karjala ja Kainuu)
p. 09 5123 9194
p. 050 516 4743
jouko.malinen@sro.fi
Tue Joukon työtä lahjoituksella

Marjokorpi Santeri

Avoimen Raamattukoulun vastaava opettaja, toimivapaalla 1.4.2020-31.3.2022
p. 050 381 4288
santeri.marjokorpi@sro.fi
Tue Avoimen Raamattukoulun työtä lahjoituksella

Marttila Marja-Kaarina

Suomen Raamattuopiston rehtori
p. 09 5123 9129
p. 045 650 4785
marja-kaarina.marttila@sro.fi
Tue Raamattuopiston työtä lahjoituksella

Montonen Anneli

aluetyöntekijä, diakoni (Keski-Suomi)
p. 040 963 7350
p. 050 535 7224
anneli.montonen@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Annelin työtä lahjoituksella

Nikula Mikko

Musiikkilinjan vastaava opettaja
p. 0500 689 662
mikko.nikula@sro.fi
Tue musiikkilinjan työtä lahjoituksella

Niva Jari

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 0500278456
jari.niva@gmail.com
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Jarin työtä lahjoituksella

Nordman Jari

aluejohtaja, rovasti (Kymenlaakso ja Päijät-Häme)
p. 040 451 6782
jari.nordman@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Jarin työtä lahjoituksella

Ohra-aho Mikko

musiikkiryhmä Palsami
p. 050 313 8308
evert.ohra@gmail.com
Tue Mikon työtä lahjoituksella

Olkkonen Pentti


p. 09 594 003
p. 040 524 3736
penttio@luukku.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Pentin työtä lahjoituksella

Orava-Niskala Hanna-Maria

Nuorten raamattulinjan vastaava opettaja
p. 09 5123 9115
p. 040 455 5596
hanna-maria.orava-niskala@sro.fi
Tue nuorten raamattulinjan työtä lahjoituksella

Perälä Rauno

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä, pastori (Pohjois-Savo)
p. 044 290 2450
peralarauno@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tue Raunon työtä lahjoituksella

Pesu Lasse

aluejohtaja, pastori (Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa ja Keski-Pohjanmaa)
p. 040 451 8058
lasse.pesu@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Lassen työtä lahjoituksella

Pietiläinen Arto

musiikkiryhmä Palsami
p. 050 588 5334
lintu.viita@tintti.net
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Arton työtä lahjoituksella

Pohtamo-Hietanen Anne

Evankelista/naistyön koordinaattori
p. 0400-44 66 60
anne.pohtamo@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin

Pokka Tapio


p. 044 021 0111
tapio.pokka@gmail.com
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Tapion työtä lahjoituksella

Pokka Säde


p. 044 021 0112
sade.pokka@gmail.com
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Säteen työtä lahjoituksella

Pouke Mika

aluejohtaja, pastori (Pohjois-Pohjanmaa ja Lappi)
p. 040 563 0172
mika.pouke@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Mikan työtä lahjoituksella

Puhakka Jouko

vapaaehtoinen julistustyöntekijä (Pohjois-Karjala)
p. 044 275 7344
suurinonrakkaus3@gmail.com
Tue Joukon työtä lahjoituksella

Punto Tomas


p. 050 5650786
tomas.punto@iki.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin

Ruha Anna

Inkerin kirkon lapsi- ja nuorisotyö nimikkolähetti
p. 050 436 5444
anna.ruha@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tue Annan työtä lahjoituksella

Savela Sari

Vapaaehtoinen julistustyöntekijä
sari.savela@perussanoma.fi
Tue Sarin työtä lahjoituksella

Seppänen Juhani


p. 040 558 5187
juhani.seppanen@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Juhanin työtä lahjoituksella

Smeds Terhi


p. 0400 554 990
terhi.smeds@outlook.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Terhin työtä lahjoituksella

Smeds Pentti


p. 040 526 5352
pentti.smeds@windowslive.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Pentin työtä lahjoituksella

Tuomala Hannu


p. 050 351 0827
tuomalahannu@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Hannun työtä lahjoituksella

Tuomala Marketta


p. 050 570 0429
marketta.tuomala@gmail.com
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Marketan työtä lahjoituksella

Vähäsarja Juha

metropolialueen johtaja
p. 09 5123 9150
p. 040 720 5612
juha.vahasarja@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Juhan työtä lahjoituksella

Vartiainen Lauri

toiminnanjohtaja
p. 09 5123 9189
p. 040 451 6300
lauri.vartiainen@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tue Laurin työtä lahjoituksella

Vauromaa Pekka


p. 040 5377 739
pekka.vauromaa@kolumbus.fi
Tue Pekan työtä lahjoituksella

Viitanen Aino

aluejohtaja (Keski-Suomi)
p. 040 761 6293
aino.viitanen@sro.fi
Liity lähettäjäksi
Tätä tarjoan seurakuntiin
Tue Ainon työtä lahjoituksella

 

pos-sro2-right
  •  
  • Tykkää meistä Facebookissa!